پرش لینک ها

مخزن CNG

ساخت مخزن CNG

 

حمید قاسمی ده‌چشمه در این باره اظهار کرد: اجرای طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی به دوگانه سوز، سبب احیای کارخانه‌های تولید مخزن CNG در کشور شده است که پیش از این ورشکسته و تعطیل شده بودند.

وی تاکید کرد: پس از رها کردن موضوع توسعه صنعت سی‌ان‌جی و نزدیک شدن قیمت عرضه بنزین و CNG در میانه دهه ۹۰ شمسی ، طی سال‌های گذشته، شاهد افت تقاضا برای استفاده از سوخت پاک در کشور بودیم.ر این اساس در عمل تا میانه پارسال از ۱۰ مخزن‌ساز داخلی، فقط دو مخزن‌ساز، فعال باقی مانده و بقیه ورشکست شده و فعالیت خود را تعطیل کرده بودند.

“روزانه می‌توانیم ۱۰۰۰ مخزن گاز طبیعی فشرده CNG تولید کنیم و این ظرفیت هم‌اکنون فعال است.”

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

وی افزود : با گذشت سه ماه از رونمایی از سامانه gcr.niopdc.ir و ثبت درخواست بیش از ۹۵ هزار خودرو برای تبدیل رایگان به دوگانه سوز، ۶ کارخانه ساخت مخزن CNG در کشور فعال شده‌اند.

مزایای طرح تبدیل رایگان خودروها به دوگانه سوز

یکی از مزایای طرح تبدیل رایگان خودروها به دوگانه سوز، بحث اشتغال‌زایی است که هم‌اکنون ۶ کارخانه داخلی هر کدام با هزار نفر ظرفیت اشتغال‌زایی عملیاتی شده‌اند که بر این اساس، روزانه می‌توانیم ۱۰۰۰ مخزن در کشور تولید کنیم و این ظرفیت هم‌اکنون فعال است.

بنزین

ورشکست شدن کارخانه‌های تولید مخزن CNG

این مقام مسئول با اشاره به ورشکست شدن کارخانه‌های تولید مخزن سی ان جی در سال‌های گذشته، گفت: چهار کارخانه از کارخانه‌های ورشکست شده، احیا شده‌اند و یک کارخانه غیرفعال ساخت مخزن هم داریم که آن هم در آینده‌ای نزدیک فعال می‌شود و به بهره برداری می‌رسد.

 

اخبار بیشتر در حوزه تاکسیرانی و سهمیه بندی بنزین را در وبلاگ آژانس تاکسی سرویس پاسداران دنبال فرمایید .یا میتوانید با فرستادن آدرس ایمیل خود برای ما از آخرین اخبار روز مطلع گردید.

منبع : خبرگزاری ایسنا

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه

تماس سریع