پرش لینک ها

افزایش کرایه تاکسی

افزایش کرایه تاکسی

 

افزایش کرایه  ۲۵ درصدی تاکسی از سوی شورای شهر کرج ۱۲ مرداد سال جاری بدلیل الزام اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در شورای شهر کرج مصوب شد .با شیوع بیماری کرونا و الزامی که از سوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا جهت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی عنوان شد ، از علامت گذاری فاصله‌های یک و نیم الی دو متری در ادارات و دیگر مناطق عمومی گرفته تا الزام به زدن ماسک ،تلاش شد زمینه اجرای این طرح برای تمامی مردم جامعه فراهم شود.

 

شورای شهر کرج در راستای اجرای این پروتکل‌ها در وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسی و ون‌ها مصوبه ای را در 12 مرداد در صحن علنی شورا مبنی بر افزایش 25 درصدی کرایه‌ها به تصویب رساند.

افزایش 25 درصدی کرایه‌های تاکسی کاملا کارشناسی شده است.”

مهدی حاجی قاسمی

افزایش 25 درصدی کرایه‌های تاکسی

مهدی حاجی قاسمی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج در گفت‌گو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: هرساله شورای شهر بر اساس تورم و به بر اساس تعداد مسافر افزایش قیمت برای تاکسی‌ها مصوب می‌کند و افزایش کرایه‌ها در ابتدای سال به همین دلیل بود. در راستای اجرای صحیح پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله گذاری در وسایل حل و نقل عمومی لایحه ای شهرداری به شورای شهر آورد که بر اساس آن کرایه‌های تاکسی 25 درصد افزایش میابد.

 

 

عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه این افزایش قیمت کرایه تنها برای زمان کرونا بوده و بعد از بهبود وضعیت به میزان قبل باز می‌گردد، بیان کرد: این مبلغ افزایش کارشناسی شده است و بر این اساس رانندگان تاکسی موظف به سوار کردن 3 مسافر هستند و در ون‌ها نیز به همین نسبت از تعداد مسافر کاسته می‌شود. بر این اساس 75 درصد کرایه بین مسافران تقسیم و 25 درصد نیز به دلیل استهلاک کمتر ماشین برعهده راننده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

افزایش قیمت کرایه

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه

تماس سریع